Elektro na silnicích-kdo nese vinu při nehodě?

Na ulicích je vídáme čím dál více. Stojí na chodníku, jedou po silnici, křižují mezi lidmi na přechodech. Určitě jste si všimli, že elektrokoloběžky, elektrokola, elektrické longboardy a další elektrovozítka zaznamenala v poslední době nebývalý rozmach. Co když ale takové elektro způsobí nehodu?

Regresní nárok pojišťovny – pozor změna!

Soudy změnily názor na regresní nárok pojišťovny vůči pojištěnému provozovateli (vlastníku) vozidla. Technická nezpůsobilost vozidla tak již nemusí být za určitých okolností noční můrou řidičů.

Majitelům nákladních vozidel vznikla škoda

Výrobci nákladních vozidel uzavřeli kartelovou dohodu. Koncové zákazníky tak připravili o nemalé finanční prostředky. Nyní je možnost, jak tyto prostředky získat alespoň částečně zpět. Jedná se to takovou "kamionovou dieselgate".

Poškození zaparkovaného vozidla – co dělat?

Nacouvání do cizího zaparkovaného vozidla a jeho poškození není bohužel v dnešní době nic neobvyklého. Jedná se o specifický případ dopravní nehody. Podívejme se na tuto situaci z pohledu viníka i poškozeného.

Bourané vozidlo má nižší cenu – kolik žádat?

Při poškozené vozidla například v souvislosti s dopravní nehodou dochází k poklesu jeho obvyklé ceny. Ani následnou opravou za použití nových náhradních dílů zpravidla nedojde k úplnému obnovení ceny vozidla před nehodou.

Alkohol za volantem

Alkohol za volantem je bohužel častným nešvarem českých řidičů. I přes snahy některých osob o uvolnění platných pravidel, nadále platí v České republice nulová tolerance.

Jak získat bolestné při dopravní nehodě?

Bolestné je jedním z nároků poškozeného, které můžete požadovat jako účastník dopravní nehody. Předmětem tohoto článku je popsat způsob, rozsah a další podmínky uplatnění bolestného v souvislosti s dopravní nehodou.

Absolutní přednost aneb kdo je viníkem nehody

Kdo se s tím nikdy nesetkal? Čekáte na vedlejší silnici, abyste mohli přejet křižovatku, sledujete provoz nalevo, pak napravo. V rozumné vzdálenosti vidíte přibližující se vozidlo po hlavní silnici. Říkáte si, ještě je daleko, to stihnu.

Máte nárok na odškodnění, i když viník ujel?

Při nehodě se může stát, že viník z místa nehody ujede. Na nic nečekejte a okamžitě zavolejte Policii ČR. Policie s vámi sepíše záznam, se kterým se následně obrátíte na Českou kancelář pojistitelů.

Kolik žádat za smrt osoby blízké?

S příchodem nového občanského zákoníku došlo ke zrušení „tabulek“, které stanovily částky vyplácené jako jednorázové odškodnění pozůstalým osobám za smrt osob blízkých např. při dopravních nehodách.

Potřebujete se poradit, na co máte nárok, nebo jak se bránit? Využijte naši bezplatnou konzultaci